6 اسفند 1396

دکتر بابک کریمی رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی جشنواره بین‌المللی خوارزمی را کسب کرد

در آئین اختتامیه سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی خوارزمی، که با حضور دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، دکتر منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، و دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه در تاریخ 5 اسفندماه 1396 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداو سیما برگزار شد، از پژوهشگران برگزیده این جشنواره تجلیل گردید.

در این دوره از جشنواره، جناب آقای دکتر بابک کریمی، استاد دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، به پاس پژوهش‌های مجدانه و پیوسته خود، موفق به کسب رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی شدند. عنوان طرح برگزیده ایشان ساخت کاتالیزورهای انتخابگر بر پایه ترکیبات مزوحفره منظم و کاربرد آنها در تبدیلات شیمیایی است. علاوه بر این، در حاشیه این برنامه، ایشان موفق به کسب جایزه اول کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار جنوب (COMSATS) نیز شدند.

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، این دستاوردهای چشم‌گیر را به ایشان و جامعه علمی دانشگاه تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت‌های روزافزون دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش برگزیدگان وبسایت جشنواره بین‌المللی خوارزمی مراجعه نمائید.