15 اردیبهشت

کلنگ‌زنی دانشکده علوم زیستی دانشگاه با مشارکت خیرین

پروژه احداث و تجهیز دانشکده علوم زیستی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با مشارکت خیرین در طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، روز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه 1397کلنگ زده شد. احداث این دانشکده با زیربنایی بالغ بر 7200 مترمربع به همت سرکار خانم فاطمه شرفی، خیر و حامی محترم دانشگاه صورت پذیرفت.
در این مراسم جناب آقای دکتر بابک کریمی، ریاست محترم دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از ایشان، یاد دیگر خیرین دانشگاه همچون مرحوم حاج محمدنقی ترکمان و مرحوم حاج حسن نجفی را گرامی‌داشتند. ایشان با اشاره به پیگیری‌های مستمر مدیر محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، جناب آقای دکتر طهماسبی، تاریخچه کوتاهی از احداث ساختمان‌های مختلف دانشگاه ارائه دادند. همچنین ایشان، برگزاری دوره‌های جدید آموزشی همچون دکتری پیوسته فیزیک و دکتری مستقیم علوم پایه را به عنوان پیشرو و نوآور بودن دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نام بردند.
جناب آقای دکتر یوسف ثبوتی، بنیان‌گذار محترم دانشگاه نیز با اشاره به ورود دانشگاه به پروژه ارتقاء به سطح تراز بین‌المللی، کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه را در زمینه علوم پایه بسیار مطلوب ارزیابی نمودند.
پس از سخنرانی ایشان، تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه و حامی محترم در سه نسخه به امضا رسید و سرکار خانم شرفی نیز، با تشکر از مدیران و هیات امنای دانشگاه، رهنمودهایی را بیان فرمودند.
پس از اجرای کلنگ‌زنی در محل احداث دانشکده علوم زیستی، جناب آقای مهندس محمد ترکمان فرزند مرحوم محمدنقی ترکمان به همراه سرکار خانم شرفی از کتابخانه ترکمان بازدید نمودند.