5 خرداد

بازدید رئیس دانشگاه و هیات همراه از دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق

در راستای نیل به اهداف پروژه ارتقاء به تراز بین‌المللی و سیاست‌های گسترش همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، هیاتی متشکل از مدیران و نمایندگان دانشکده‌های مختلف به سرپرستی دکتر بابک کریمی رئیس محترم دانشگاه، از دانشگاه های اقلیم کردستان عراق در تاریخ 29 اردیبهشت‌ الی 2 خرداد 1397 بازدید نمودند.
هیات مذکور در این سفر، در شهر چمچمال از دانشگاه چارمو و موزه شهدای انفال کردستان بازدید داشتند. همچنین در شهر سلیمانیه از دانشگاه سلیمانیه و در شهر اربیل از دانشگاه صلاح‌الدین نیز بازدید نمودند.
در این دیدارها، در زمینه همکاری‌های بین‌المللی بین دانشگاهی، جذب دانشجویان خارجی، تبادل استاد راهنمای مشترک، تبادل محقق و دانشجوی مشترک و دیگر فعالیت‌های علمی در حوزه علوم پایه بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در ضمن این بازدید، جلسات مصاحبه‌های تخصصی نیز از دانشجویان بااستعداد این دانشگاه‌ها جهت جذب در دوره‌های دکتری ناپیوسته و دکتری مستقیم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد.
همچنین در این دیدار، تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های ‌بین‌المللی نیز مابین دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دانشگاه‌های چارمو و صلاح‌الدین اقلیم کردستان عراق نیز منعقد گردید که در آن، طرفین بر افزایش همکاری‌های مشترک بین‌المللی تاکید داشتند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق به لینک‌های دانشگاه چارمو ، دانشگاه سلیمانیه و دانشگاه صلاح‌الدین مراجعه نمایید.