خلاصه ای درباره بخش
گروه آموزش زبان های خارجی
English Section

گذشته حال و آینده بخش زبان دانشگاه در بدو تاسیس دانشگاه و با الگو گیری از ارائه درس زبان برای دانشجویان دانشگاه شیراز، تدریس زبان انگلیسی جزو برنامه آموزشی دانشجویان کارشناسی ارشد قرار گرفت در آن زمان آموزش زبان دانشگاه با مراکز دیگر مانند دانشگاه ها و موسسات خصوصی و دولتی که به امر آموزش زبان اهتمام دارند تفاوت چندانی نداشت که منجر به تغییر مدیریت بخش زبان و دعوت از دکتر فرنودی که سرپرست یکی از موفق­ترین موسسه­های آموزش زبان کشور بود، شد. با حضور ایشان فعالیت بخش زبان و خروجی آن به گونه­ای بود که در هیچ موسسه خصوصی و دولتی سابقه ای نداشت زیرا فعالیت­هایی مانند مکاله و مکاتبه در فضای آکادمیک بین­المللی به دانشجویان تدریس می­شد. زیرا با توجه به جو دانشگاه و محیط علمی و صمیمی و کوچک آن و حضور اساتید خارجی فعالیت­ها و فضاسازی خلاق دکتر فرنودی زمینه آموزش زبان مؤثر را برای دانشجویان فراهم می­کرد. همزمان با توسعه دانشگاه درس زبان به مثابه یک ساندویچ بود که بین دروس مختلف در منو درسی دانشجویان قرار داشت. ولی هنوز کیفیت آموزش و نوع آموزش بالاتر از حد و حدود آموزش موسسات خصوصی بود زیرا دروس مکاتبه به زبان انگلیسی و سخنرانی به زبان انگلیسی جزو دستور کار بخش زبان بود. در سال­های آخر دهه هشتاد و با افزایش ناگهانی تعداد دانشجویان و عدم توسعه نیروی انسانی و ساختار بخش زبان نوع کیفیت آموزش در دانشگاه در سطح موسسات خصوصی یعنی تدریس کتب معمول زبان عمومی مؤسسات خصوصی تنزل پیدا کرد و با ادامه این روند حتی عملکرد بخش زبان به پایین­تر از متوسط موسسات خصوصی و کمی بالاتر از دانشگاه­های دولتی یعنی تدریس کتب دانشگاهی مانند «سمت» قرار گرفت.

حامد زندی

(مدیر گروه بخش آموزش زبان های خارجی)

این گروه رسالت خود را تلاش در راستای تحقق اهداف نقشه جامع علمی کشور و اسناد پشتیبان نقشه در راستای ارتقای کیفیت آموزش زبان در کشور و اهداف بلندمدت دانشگاه برای قرارگیری در جمع پنج دانشگاه تراز بین‌المللی کشور و کمک به دانشجویان، استادان و کارکنان برای داشتن تعامل دوجانبه مؤثر و عزتمندانه با جامعه دانشگاهی بینالمللی میداند.

آیا مایل به پیوستن به خانواده ما در مرکز هستید؟

برای بهرمندی فضایی آکادمیک و دوستانه همراه با روابط بین المللی برای تحصیل، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان را انتخاب کنید!

پذیرش

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان