پژوهش
گروه آموزش زبان های خارجی
English Section
دکتر حامد زندی

مدرک دکتری خود را در آموزش زبان انگلیسی (TEFL) از دانشگاه تهران دریافت کرده‌ام. فرصت مطالعاتی پرباری را در دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین در آمریکا با نظارت پروفسور فرد دیویدسون گذرانده‌ام. علاقه اصلی پژوهشی اینجانب آزمون‌سازی، روانسنجی، روششناسی پژوهش و آموزش زبان با اهداف ویژه و دانشگاهی است.


دکتر شاهرخ رحمانی

علایق تحقیقاتی من در فصل مشترک رشته‌های زبان شناسی همگانی، آموزش زبان انگلیسی، ادبیات فارسی و نمایش‌نامه قرار می‌گیرد. به بیان دقیق‌تر، علاقه‌مند به تحقیق در زمینه‌هایی هستم که این شاخه‌های مختلف علمی ممکن است با هم تعامل داشته یا بر یکدیگر تأثیرگذار باشند. به طور خلاصه، علايق تحقيقاتى من عبارتند از:

1- نقش یادگیری زیرشاخه‌های مختلف زبان‌شناسی از جمله نحو، دستور زبان، معناشناسی، واج‌شناسی، آواشناسی و گفتمان در پیشرفت زبان انگلیسی زبان آموزان ایرانی.
2- استفاده از ادبیات شامل نثر، نظم (شعر) و نمایش‌نامه در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی برای کمک به بهبود روند یادگیری.


امیرحسین اسم‌خانی

امیر اسم‌خانی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه علامه طباطبایی در رشته‌های ادبیات انگلیسی‌ و آموزش زبان دریافت و تدریس خود در آموزشگاه‌های آزاد تهران (سیمین، زبانسرا، کیش و ...) را آغاز نمود. در سال ۱۳۸۸ به عنوان استاد مدعو وارد دانشگاه دولتی زنجان شد و به تدریس زبان عمومی‌ و تخصصی رشته زبان پرداخت. در سال¬های ۱۳۸۵-۱۳۸۹ به عنوان عضو فعال بخش فرهنگی‌ سفارت بریتانیا در تهران در کارگاه‌های علمی‌ مربوط به تدریس زبان شرکت کرد؛ مهمترین این دوره ها، دوره ۲-هفته‌ای تربیت مربیان حرفه‌ای در آستانه قزاقستان جهت تدریس و تربیت مدرسان در آسیای میانه بود.

در سال ۱۳۹۲ کارشناسی ارشد دوم خود در زمینه کاربرد تکنولوژی در آموزش در دانشگاه موناش استرالیا را کسب کرد. وی دیپلم پیشرفته مدیریت را نیز از استرالیا دریافت نمود.
در سال ۱۳۹۱ برای تدریس زبان انگلیسی‌ در زمینه‌های مختلف همکاری خود را با بخش آموزش زبان دانشگاه موناش استرالیا شروع کرد و به مدت ۴ سال استخدام این دانشگاه بود. در طی‌ این دوران علاقه اصلی‌ خود را که استفاده از هنرهای نمایشی در آموزش زبان بود را کسب نمود. چاپ مقاله و ارائه کارگاه عملی‌ در زمینه استفاده از نمایش در آموزش از جمله فعالیت¬های ایشان در داخل و خارج کشور بوده است.


سخنرانی ها


Using Drama In Boosting International students’ Motivation Melbourne Cup Day Professional Development Monash College, Melbourne Australia, November 2015
“On the Search of Criteria for Teacher Recruitment”, TELLSI Conference, a 3-day Conference, Yazd, Iran, 2009

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان