خلاصه‌ای از دانشکده
دانشکده شیمی
Chemistry Department

دانشکده شیمی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان یک مرکز آموزش و تحقیق در سطح جهانی می‌باشد. کیفیت بالای تحقیقات انجام شده در گروه‌های تحقیقاتی، مقلات چاپ شده در مجلات تراز اول جهان و همچنین همکاری‌های انجام شده با گروه‌های تحقیقاتی ممتاز بین‌المللی، این دانشکده را در جایگاه ممتازی در بین دانشگاه‌های کشور قرار داده است.
دانشکده شیمی، پس از 7 سال از تاسیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، و در پاییز 1378 فعالیت رسمی خود را با 5 دانشجوی کارشناسی ارشد و پنج عضو هیئت علمی آغاز نمود. دوره کارشناسی ارشد ابتدا در دو حوزه، شیمی تجزیه و شیمی آلی آغاز گردید و در زمستان سال 1384 اولین دوره دکتری شروع به تحصیل نمودند. در حال حاضر محققین در این دانشکده در شش گرایش مختلف رشته ‌ای شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی، نانو شیمی و شیمی پلیمرمشغول به آموزش و تحقیق می‌باشند.

دکتر حبیب الله کاظمی

دکتر حبیب الله کاظمی

(مدیر دانشکده شیمی)

گروه شیمی دارای همکاری‌های گسترده و روابط بین‌المللی با دیگر دانشگاه‌ها در نقاط مختلف جهان است و با برخی از آنها موافقت نامه‌های دانشگاهی را امضا کرده است تا بازدیدها و همکاری دانشجویان و اعضای هیات علمی تسهیل شود. فعالیت‌های ما مربوط به طیف گسترده‌ای از چالش‌هایی مانند سنتز کاتالیست متخلخل، تحقیقات انرژی ذخیره‌سازی و تبدیل، سلول‌های سوختی و سلول‌های خورشیدی، ترکیبات مصنوعی، حسگرها و مسائل زیست محیطی است.

دفاعیه کارشناسی ارشد

ساخت فوتوالکترود نیم‌رسانای NiCO2O4 و مطالعات فوتوالکتروشیمیایی آن

توحید خان احمدلو - دانشکده شیمی
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

دفاعیه کارشناسی ارشد

سنتزتک مرحله ایی α-آمینوفسفنات‌ها با استفاده از لامپ LED وکاتالیزگر ترابوتیل‌آمونیوم‌ تری‌ برماید

یداله شریعتی - دانشکده شیمی
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

دفاعیه دکتری

1. مطالعه سینتیکی واکنش‌های اکسایش و فوتواکسایش کاتالیزشده با مشتقات پورفیرینی 2. کاربرد مشتقات پورفیرینی اصلاح شده در موقعیت مزو در سلول‌های خورشیدی حساس شده با رنگ دارای پایه‌ی تیتانیوم دی‌اکسید نانوساختار

راحله نصرالهی - دانشکده شیمی
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
مکان: آمفی تاتر دانشگاه

دفاعیه کارشناسی ارشد

بینش نانومقیاس نسبت به ساختار و خواص انتقالی مایع یونی [TBP][Lys] و مخلوط آن با کربن دی‌اکسید: مطالعه‌ی دینامیک مولکولی

لیلا خوئینی - دانشکده شیمی
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

دفاعیه کارشناسی ارشد

تهیه ترکیبات پلاتین(II) حاوی دی فسفین های پل شده از همرده‌های کمپلکس‌های سیکلوپلاتینه شده لومینسانسی: بررسی برهمکنش Pt-Pt

مرتضی نظری - دانشکده شیمی
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
مکان: آمفی تئاتر خانه علم

آیا مایل به پیوستن به خانواده ما در دانشگاه هستید؟

برای بهره‌مندی فضایی آکادمیک و دوستانه همراه با روابط بین‌المللی برای تحصیل، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان را انتخاب کنید!

پذیرش

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان