خلاصه ای از دانشکده
دانشکده شیمی
Chemistry Department

دانشکده شیمی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان یک مرکز آموزش و تحقیق در سطح جهانی می باشد. کیفیت بالای تحقیقات انجام شده در گروه های تحقیقاتی، مقلات چاپ شده در مجلات تراز اول جهان و همچنین همکاری های انجام شده با گروه های تحقیقاتی ممتاز بین المللی، این دانشکده را در جایگاه ممتازی در بین دانشگاه های کشور قرار داده است.
دانشکده شیمی، پس از 7 سال از تاسیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان،و در پاییز 1378 فعالیت رسمی خود را با 5 دانشجوی کارشناسی ارشد و پنج عضو هیئت علمی آغاز نمود. دوره کارشناسی ارشد ابتدا در دو حوزه، شیمی تجزیه و شیمی آلی آغاز گردید و در زمستان سال 1384 اولین دوره دکتری شروع به تحصیل نمودند. در حال حاضر محققین در این دانشکده در شش گرایش مختلف رشته های شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی، نانو شیمی و شیمی پلیمرمشغول به آموزش و تحقیق می باشند.

دکتر حبیب الله کاظمی

دکتر حبیب الله کاظمی

(مدیر دانشکده شیمی)

گروه شیمی دارای همکاری های گسترده و روابط بین المللی با دیگر دانشگاه ها در نقاط مختلف جهان است و با برخی از آنها موافقت نامه های دانشگاهی را امضا کرده است تا بازدید ها و همکاری دانشجویان و اعضای هیات علمی تسهیل شود. فعالیت های ما مربوط به طیف گسترده ای از چالش هایی مانند سنتز کاتالیست متخلخل، تحقیقات انرژی ذخیره سازی و تبدیل، سلول های سوختی و سلول های خورشیدی، ترکیبات مصنوعی، حسگرها و مسائل زیست محیطی است.

دفاعیه کارشناسی ارشد

سنتزالکتروفورتیک نانو ساختار مولیبدن دی سلنید روی پارچه کربن جهت استفاده در ابرخازن های الکتروشیمیایی با کارایی بالا

زهرا سپهری - دانشکده شیمی
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

دفاعیه کارشناسی ارشد

مطالعه و بررسی فعالیت فوتوکاتالیزوری مزو-تترا­آلکیل پورفیرین­ها: دی­کاتیون و کمپلکس فلزی آن

هوشنگ جلیلیان - دانشکده شیمی
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
مکان: آمفی تئاتر خانه علم

دفاعیه کارشناسی ارشد

بررسی پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم از بسترهای نانو برای تهیه جاذب‌های تعویض‌کننده یون

پیمان تاری - دانشکده شیمی
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
مکان: آمفی تئاتر خانه علم

آیا مایل به پیوستن به خانواده ما در مرکز هستید؟

برای بهرمندی فضایی آکادمیک و دوستانه همراه با روابط بین المللی برای تحصیل، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان را انتخاب کنید!

پذیرش

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان