خلاصه‌ای از دانشکده
دانشکده شیمی
Chemistry Department

دانشکده شیمی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان یک مرکز آموزش و تحقیق در سطح جهانی می‌باشد. کیفیت بالای تحقیقات انجام شده در گروه‌های تحقیقاتی، مقلات چاپ شده در مجلات تراز اول جهان و همچنین همکاری‌های انجام شده با گروه‌های تحقیقاتی ممتاز بین‌المللی، این دانشکده را در جایگاه ممتازی در بین دانشگاه‌های کشور قرار داده است.
دانشکده شیمی، پس از 7 سال از تاسیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، و در پاییز 1378 فعالیت رسمی خود را با 5 دانشجوی کارشناسی ارشد و پنج عضو هیئت علمی آغاز نمود. دوره کارشناسی ارشد ابتدا در دو حوزه، شیمی تجزیه و شیمی آلی آغاز گردید و در زمستان سال 1384 اولین دوره دکتری شروع به تحصیل نمودند. در حال حاضر محققین در این دانشکده در شش گرایش مختلف رشته ‌ای شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی، نانو شیمی و شیمی پلیمرمشغول به آموزش و تحقیق می‌باشند.

دکتر بابک کبودین

دکتر بابک کبودین

(مدیر دانشکده شیمی)

گروه شیمی دارای همکاری‌های گسترده و روابط بین‌المللی با دیگر دانشگاه‌ها در نقاط مختلف جهان است و با برخی از آنها موافقت نامه‌های دانشگاهی را امضا کرده است تا بازدیدها و همکاری دانشجویان و اعضای هیات علمی تسهیل شود. فعالیت‌های ما مربوط به طیف گسترده‌ای از چالش‌هایی مانند سنتز کاتالیست متخلخل، تحقیقات انرژی ذخیره‌سازی و تبدیل، سلول‌های سوختی و سلول‌های خورشیدی، ترکیبات مصنوعی، حسگرها و مسائل زیست محیطی است.

دفاعیه دکتری

بررسی و مقایسه روش های منحنی چند متغیره مبتنی بر ساختار خطا

جمیله محمدجعفری - دانشکده شيمي
یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
مکان: آمفی تاتر دانشگاه

دفاعیه کارشناسی ارشد

ارائه روش های مختلف برای سنتز نانوذرات اکسید و سولفید روی و نانوذرات سولفید و سلنید کادمیوم

لیلا عبدی - دانشکده شيمي
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

دفاعیه دکتری

طراحی و ساخت الکتروکاتالیزورهای جدید برپایه سیلیکای مزوحفره آبگریز عاملدار شده با TEMPO به روش خودتجمعی القائی الکتروشیمیایی و کاربرد آنها در سنتز ترکیبات آلی

مینا قهرمانی دیزج - دانشکده شيمي
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
مکان: آمفی تاتر دانشگاه

دفاعیه کارشناسی ارشد

ویژگی‌ها‌ی واکنش‌یاری گرافن و ساختارهایی با ابعاد ترکیب شده بر پایه‌ی کربن نیترید گرافیتی: رهیافت نظریه‌ی تابعی چگالی

ندا جعفری - دانشکده شیمی
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

دفاعیه کارشناسی ارشد

استفاده از بسپارهای مزوحفره منظم مکعبی با واحدهای آبگریز ایمیدازولیوم هیدروژن سولفات بهعنوان کاتالیزوری در واکنش‌های استری شدن

آناهیتا صفیان - دانشکده شيمي
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
مکان: آمفی تئاتر ترکمان

آیا مایل به پیوستن به خانواده ما در دانشگاه هستید؟

برای بهره‌مندی فضایی آکادمیک و دوستانه همراه با روابط بین‌المللی برای تحصیل، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان را انتخاب کنید!

پذیرش

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان